* common.systemMessage *
Rendben
Mégsem
Írta: RandiDoctor , dátum: okt 22, 2014 , rovat: Párkeresés | 0 komment
Mivel már hosszú ideje publikálok a Randivonal Blog oldalán, a mostani cikkemben megengedek magamnak némi reklámot.
Meggyőződésem, hogy randevúzás terén sosem az a mérvadó, hogy egy nő verbálisan mit közöl velünk, hanem, hogy mit csinál. Hangoztathatja másoknak, hogy nem vágyik párkapcsolatra, de, ha közös munkahelyen dolgozva, zárás után „véletlenül” már zsinórban ő is pont egy órácskával tölt benn többet a cégnél csak a mi kedvünkért, akkor ez alighanem fontosabb információ. Egy jel persze nem jel, több tényező együttesének megléte azonban már jó eséllyel jelenthet valamit. Kezdjük az elején.
Mit értek érdeklődés alatt?
Érdeklődés alatt azt értem, hogy a nő kifejezi az irányunkba a vonzalmát olyan kapcsolati periódusban, mikor még nincs párkapcsolati elkötelezettség. (Természetesen a férfiak is küldenek jeleket).
Foglalkoztatott a téma, elhatároztam, hogy a teljesség igénye nélkül összegyűjtöm ezeket a cselekvésre ösztönző példákat. Miért is? Ha nem tetszünk valakinek, ezen néha lehet változtatni, de nem érdemes, hiszen találhatunk ezer másik jelöltet, akik közül bizonyára akad olyan, akivel a kölcsönös megfelelés magas szinten létre tud jönni mindenféle tudatos manipuláció vagy mesterkedés nélkül is. Rengetegszer tapasztalom, hogy férfiak nem tesznek lépéseket olyankor, mikor ott van a levegőben a táncba hívogató képletes mozdulat, de sokszor az autentikus/hamis és nem létező jelzések között is nehezen húzzák meg a határvonalakat.
(Megjegyzés.: Hamis jelzésnek hívom a parfümöt értékesítő fiatal lány kedvességét és mosolyát, „nem jelzésként” gondolok az alapvetően szangvinikus és társaságkedvelő csajszi haverkodó, ölelgető húzásaira, még hiteles marker lehet az, ha egy kényszerűségből lemondott randi után a partner a jó benyomás megőrzése végett önszántából rögtön ajánl két másik időpontot a pótlásra.)
Minderről készítettem 2 órányi videóanyagot, amit hamarosan meg is jelentetek. Ehhez az evolúciós pszichológia, testbeszéd, szociális és érzelmi intelligencia, stb. forrásait egyaránt felhasználtam. Ebből osztanék meg most néhány érdekesebb példát, vegyesen szemezgetve az élőszóban könnyen felismerhető, illetve non-verbális túlsúlyú érdeklődési jelzésekből.
1. Rapport építés: Pl. Beszélsz egy pozitív tapasztalatodról, amire ő elmondja egy hasonló cool emlékét. Ennek ellentéte a rapport megtörése: storyzol a legjobb balatoni nyaradról, mire a reakció csak annyi: "Ahham, az tényleg jó lehetett."
2. A beszéd mennyiségének növekedése: A nők alapvetően többet csacsognak nálunk férfiaknál, de nézz csak meg egy chat beszélgetést, ahol a lány egyértelműen érdeklődik a pasi iránt. A szöveg mennyisége, amit ír, nem egyszer legalább kétszerese a férfiénak. (Egy gátlásos hölgy akár ennek a szöges ellentétét is mutathatja társasági szituációkban)
3. A nyílt konfrontáció vállalása: A konfliktusok, ha őszintén magunkba nézünk, akkor fontosak számunkra, mikor az érdekeinket, értékeinket szolgálják. Tekintsük meg azt a szituációt, mikor a férfi randira invitálja a nőt, aki finoman szólva le se tojja a fejét. Utána a pasi lehet annyira "bátor", hogy ezt felhozza, de, ha a hölgy nem érzi saját maga számára hasznosnak, hogy találkozzon ezzel a férfival, kitérhet a konfliktus elől. Mondhatja, hogy "persze, ok, igazad van, de most tényleg nem jó nekem az időpont" Nyilván van olyan eset is, mikor az illető nő egyenesen közli, hogy nem akar találkozni a férfival.
4. Mikor rólunk beszél, nagynak ír le: Talán ismerjük az Ames-szoba illúziót. Arra épül, hogy a megfigyelő egy adott szemszögből betekintve a szobába jelentős méretbeli eltéréseket tapasztal a szoba két különböző sarkában álló személy között, holott a két személy közel egyforma magas. A szoba különlegesen épített, mégis egy bizonyos szögből teljesen normálisnak és téglalap alakúnak látszik. Érdekes volt, hogy a szerelmes nők képtelenek voltak kicsinek látni imádott párjukat (a szerelmes férfiakból pedig pont a törékenység védelme tört elő, így aprónak észlelték kedveseiket). Mindez a szavak szintjén is megjelenik akkor, ha valós vonzalomról beszélünk.
5. Visszajelzést ad: Pl. küldesz egy karácsonyi üdvözletet és visszaír, hogy "Köszönöm, megkaptam!" Ilyen esetben, ha az etikettet nézzük, se feltétlenül várjuk el, hogy válaszoljanak nekünk, de itt ez elsősorban azt is jelentheti, hogy a másik jelzi, hogy még mindig "jelen van" és kész továbbra is fenntartani a kettőtök között elindult kapcsolatot.
6. Beszámol arról, hogy más férfiak udvarolnak neki: Mire gondolok? Egyfelől értékelhető bizalmat kifejező gesztusnak is (ergo, hogy fontos az a körülmény, hogy mi tudjunk a hódolókról, a gondok ugye leginkább akkor kezdődnek, mikor ez titokban marad), de felfogható a következőképpen is: „na, húzzál bele, mert vannak még jelentkezők!”
+ 1: Otthagyja a társaságát, miattad: Ez szórakozóhelyen gyakran megtörténik, hogy egy nő már vagy 1 órája csak veled diskurál, miközben a barátnői benn táncolnak.
Ha érdekesnek találtad az írást és kíváncsi vagy a további példákra, akkor a hamarosan megjelenő „100+1 női érdeklődésjelzés” anyagom is valószínűleg kedvedre való lesz.
Részletekkel kapcsolatosan keress a weboldalamon:
Írta: Lázár Gergely