* common.systemMessage *
Rendben
Mégsem
Írta: Verticordia , dátum: már 28, 2015 , rovat: Párkeresés | 0 komment
Mi történik, ha orvosok online keresik a nagy szerelmet, de nem találják? Nyilván előbb-utóbb kidolgoznak valamiféle, többé-kevésbé tudományost módszert annak érdekében, hogy mégiscsak legyen sikerük.
Dr. Sameer Chaudhry (aki egyébként belgyógyász) és barátja, Khalid Khan (epidemológus és nőgyógyász) összefogtak, hogy megfejtsék, mitől lesz valaki sikeres egy netes társkeresőn. Összeolvastak egy csomó szakirodalmat a szerelemről, meg a társkeresésről, a boldog házasság titkairól, mintha szakdolgozatra készülnének, majd 86 darab tanulmány alapján a következő eredményekre jutottak:
1. Inkább hívjanak Ádámnak, mint Zoltánnak. Vagy inkább Annának, mint Zsófinak. Miért is? Mert minél közelebb van a neved kezdőbetűje az ábécé elejéhez, annál nagyobb az esélyed, hogy valakinek megakadjon a szeme a profilodon. Talán, mert a kereső rendszerek ábécé sorrendbe rendezik a találatokat, ugyebár... És míg az iskolában feleltetés szempontjából nem túl kellemes A-val kezdődni, addig az online társkeresőn meg igen...
Ha már név: vannak társkeresők, amelyeken mindenféle fantázianevet lehet használni, és ez is nagyszerűen alkalmas arra, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet. Ugyancsak a két orvos állítása alapján nők esetében a cuki nevek vonzóbbak, míg férfiak esetében jobban bejönnek az komolyabb nickek, ehhez azért hozzátenném, hogy nőknél az erotikus utalást tartalmazó nevek is sikert tudnak aratni... Keresztnevekkel is lehet utalni, ha nem a sajátunkat használjuk, főleg, ha a druszáinkból Dunát lehet rekeszteni. Egy-egy ritkább, vagy valamire kifejezetten utaló név jó szolgálatot tehet. (Mondjuk Noémi, Abigél, Emerenc, ha csak a magyar irodalom érdekesebb női nevéből válogatunk.) Annak is könnyebb, aki valahogy meg szeretne szólítani - ha a név támpontot ad a személyiségünkhöz, máris van beszédtéma.
Ha fantázianév, akkor lehetőség szerint legyen pozitív kicsengése, hogy aki látja, az ne szomorúságra és unalomra asszociáljon. Férfiak esetében a cuki becenevek szerintem inkább kerülendők, ha nem akarják, hogy infantilisnek nézzék őket. Mit gondoljunk egy meglett férfiemberről, aki Macikaként definiálja önmagát?
2. A profilkép örök probléma, többször is írtunk róla. Természetesen ezúttal sem maradhatott el az elemzése. Nem baj, ha a profilképen többen is szerepelnek (mondjuk legyen egyértelmű, hogy ki vagy te a sokaságban), főleg, ha a kép vidám társaságot ábrázol, és persze plusz jó pont, ha te vagy a középpontban. Ha épp lelógsz a képről, vagy látszik, hogy totál kívülálló vagy, akkor bizony senki nem fog írni neked. Érdekes, hogy az is számít több szereplő esetén, hogy ki érint meg kit. Ha a képen te érintesz meg valakit, akkor sokkal jobb benyomást teszel, mint ha fordítva történik. És tessék mosolyogni! Lányok esetében a túlzásba vitt smink nem nyerő, a természetesség, a kedves mosoly és az oldalra billentett fej viszont nagyon jó hatást kelt.
3. A szöveg legyen egyszerű, áttekinthető és humoros. Könnyű azt mondani, de egyáltalán nem könnyű megvalósítani. Se a túl kevés, se a túl sok szöveg nem vonzza az embereket. Ha úgy érzik, hiányos az adatlapod, és nincsenek gondolataid, akkor azért kerülnek (mégis, hogyan lehet reagálni valakire, aki semmit nem árul el magáról, és még csak nem is vette a fáradságot ahhoz, hogy megfogalmazza, mit akar?), ha pedig teleírod a profilodat nyakatekert mondatokkal, magyarázkodsz, sőt, amit végképp nem kéne, panaszkodsz, akkor elkönyvelheted, hogy hosszú és unalmas online társkeresés vár rád.
A kutatók szerint a szöveg 70%-a szóljon a társkeresőről magáról, és 30%-a arról, hogy milyen partnerre vágyik.
Többször leírtuk már, de sosem elég: egyenlevelet ne!!! Tudom, borzasztó fárasztó tud lenni minden egyes lánynak (fiúnak) más szöveget küldeni. Nem is kell teljesen újat írni minden alkalommal, de legyen valami személyes utalás benne, mégpedig a profilja alapján. Ha nem szólít meg a profilja, minek írsz neki? Ha tetszik a profilja, és szeretnéd, ha válaszolna is, írj valami kedveset. Ne könyörögj válaszért, és az istenért, nehogy bevalljad, hogy neked senki sem szokott válaszolni!
Az üzenet legyen áttekinthető, se nagyon rövid, se nagyon hosszú, az első alkalommal le ne felejtsük a megszólítást és az aláírást. Tegyünk fel valami kérdést, hogy legyen mire reagálni. És, ha valakitől akarunk valamit, akkor válaszoljunk, amint módunk nyílik rá.
Dr. Chaudhry-nak bejöttek ezek a stratégiák, már megtalálta a nőt, akit keresett, nagyot nem tévedünk, ha megfogadjuk a tanácsait.