* common.systemMessage *
Rendben
Mégsem
Írta: Jánosi Valéria , dátum: feb 13, 2025 , rovat: Párkeresés | 0 komment
Mindenki másképp csinálja a társkeresést: van, aki sikeres stratégiát követ, és pár hét, legfeljebb hónap alatt megtalálja társát. A többség azonban hónapokig, évekig keresgél, és nem érti, hogy mi a baj a többi társkeresővel…
Lassan tíz éve, hogy társkereső coachként naponta legalább két-három klienssel beszélgetek, és ez idő alatt körvonalazódott bennem a társkeresők legalább öt típusa. (Ezek természetesen személyes tapasztalatok, nem áll mögöttük tudományos kutatás.)
Ő az, aki azt mondja, hogy mindent a Sorsra /Istenre / az Univerzumra bíz. Ha a felsőbbrendű hatalmak úgy akarják, hogy legyen társa, akkor lesz. Még akkor is, ha egy szalmaszálat sem tesz keresztbe a tudatos társkeresés érdekében.
Leggyakrabban ezt hallom tőlük: „Ha a Sors is úgy akarja, akkor találkozni fogunk. Például elüt biciklivel. Megismerkedünk, és egymásba szeretünk.”
Nos, hogy ennek mennyi az esélye? Kábé annyi, mint megnyerni a lottó ötöst. Igen, van rá esély, de nagyon-nagyon kicsi.
Ez a típus nem hajlandó felelősséget vállalni az életéért, és mindent a felsőbb hatalmakra bíz. Gyakran a kudarctól, visszautasítástól való félelem áll a hozzáállásuk mögött.
Segítőként borzasztóan nehéz, szinte lehetetlen rávenni őket arra, hogy „legalább vegyenek egy lottószelvényt”, vagyis a legkisebb lépést is megtegyék azért, hogy rájuk találhasson az Igazi.
Ő legalább megpróbálja: feliratkozik egy társkereső oldalra, használja azt a bizonyos húzogatós applikációt. Bejelöl pár embert, esetleg ír néhánynak, majd mivel kevés vagy egyáltalán semmilyen válasz nem érkezik a jelöléseire, feladja. Hozzám már úgy érkezik, hogy „én mindent megpróbáltam, de ez a társkeresősdi nem működik, ennek semmi értelme nincs.”
Vérmérsékletétől és önbecsülésétől függően haragszik a többi társkeresőre, mélyen lenézi és elítéli őket. Vagy éppen magát érzi egy katasztrófának, és elkönyveli, hogy neki soha nem lesz társa.
Vele már lehet dolgozni azon, hogy megnézzük, hol romlik el a dolog. Lehet, hogy nem jó a fényképe, semmitmondó a bemutatkozó szövege. Esetleg olyan embereket jelöl be, akik egyáltalán nem illenek hozzá.
Ez a típusú társkereső gyakran türelmetlen, és azonnal akarja a megoldást. Nehezen érti meg, hogy a társkeresés lassú türelemmunka, ahol a kereső gyakran kap visszautasítást, frusztrálódik, és meg kell tanulnia minden elutasításból felállni.
Sokszor az önbecsülésükkel van gond, képtelenek egy-egy csalódás után ismét nekikezdeni a keresésnek. A munkát gyakran az önismeret, önbecsülés felépítésével kezdjük.
Ők gyakran többdiplomás, jó egzisztenciával rendelkező, csinos, kisportolt, művelt, igényes emberek, akik hasonló kvalitásokkal rendelkező társat keresnek. És nem érik be kevesebbel. Teljes joggal. Nekik nehéz, mert lényegesen kevesebb jelöltből válogathatnak.
Velük általában azon dolgozunk, hogy megkeressük azokat a helyeket, lehetőségeket, ahol előfordulnak az érdeklődési körüknek megfelelő partnerek.
Ez a típus hajlandó időt, pénzt és energiát fektetni a társkeresésbe, hiszen az élete során megtanulta, hogy azokon a területeken lett sikeres, ahová az energiáját fektette. Öröm velük a munka, mert felelősséget vállalnak az életükért, és készek arra, hogy megdolgozzanak a társukért.
Amikor egy ilyen klienstől megkérdezem, hogy mit szeretne, kit keres, akkor nem tud határozott választ adni. Sokszor még azt sem tudja eldönteni, hogy alkalmi vagy hosszútávú párkapcsolatot keres-e.
Ő az, aki gyorsan talál társat, hiszen neki sok mindenki megfelel. Éppen ezért belemegy félig jó kapcsolatokba, és csak néhány hónap múlva eszmél, amikor már érzelmileg erősen elköteleződött a másik mellett, hogy ez mégse jó neki. Akkor viszont már fájdalmas kilépni a kapcsolatból, de benne maradni is legalább annyira fáj. Ezek az emberek gyakran egy olyan kapcsolat csapdájába kerülnek, amiből hónapokig, évekig tart kilépni.
Van ennek a típusnak egy másik változata: aki annyira határozatlan, annyira nem tudja, hogy kit keres, hogy évekig társkeresőzik anélkül, hogy elköteleződne valaki mellett. Ő az, aki hosszan csetelget, de nem szeretne találkozni. Azon aggódik, hogy ha elköteleződik valaki mellett, akkor lehet, hogy éppen a tökéletest szalasztja el ez idő alatt. Így aztán száll egyik randiról a másikra, és nem érti, hogy mi a gond.
Csakhogy ezalatt számtalan másik társkeresőt megsebez: a hetekig, hónapokig tartó csetelessel húzza az idejüket, lehet, hogy érzelmileg megérintődik egy randipartnere, de ő elutasítja és fájdalmat okoz neki.
Amikor ezzel a típussal dolgozom, igyekszünk kitalálni, hogy kit is keres valójában, mire van szüksége.
Ő az, aki felelősséget vállal az életéért, és szisztematikusan keres. Tisztában van azzal, hogy kivel tudna együtt élni, és célirányosan megkeresi, hogy hol találhatók ezek a lehetséges partnerek. Fent van néhány társkereső oldalon, rendszeresen használja is ezeket. Eljár offline társkereső rendezvényekre is. Pontosan tudja, hogy a nagy számok törvénye mindig működik: vagyis minél több társkeresővel találkozik, annál nagyobb az esélye annak, hogy megtalálja a hozzá illő partnert.
A visszautasítás, kudarc őt is megviseli, de van annyira stabil az önbecsülése, hogy másnap újrakezdi. a, jól bírja a frusztrációt. Tudja, hogy a társkeresés nem sprint, hanem hosszútávfutás.
Ezzel a típussal ritkán találkozom: általában akkor, amikor egy kicsit elfárad, elbizonytalanodik. Ha mégis eljön hozzám, egy kicsit finomhangoljuk a keresését, és néhány alkalom után örömmel jelenti, hogy talált egy ígéretes partnert, akivel randizik.
Ha elakadtál a társkeresés során, gyere el társkereső coachingra, és megtaláljuk a te személyes megoldásodat!