* common.systemMessage *
Rendben
Mégsem
Írta: Verticordia , dátum: júl 19, 2025 , rovat: Párkeresés | 0 komment
Minél több kezdődő ismerkedésen vagyunk túl, minél többször randiztunk, illetve kezdtünk kapcsolatba, annál jobban kirajzolódik, milyen intő jelek léteznek, amelyek nekünk személyesen azt üzenik, hogy nem jó úton járunk, nem a megfelelő emberrel találkoztunk.
A tapasztalatlanabbak még sokkal védtelenebbek és van, aki a saját kárán is csak nehezen tanul… Épp ezért érdemes végignéznünk, melyek azok a jellemzők, vagyis „vörös zászlók”, amelyek megléte esetén vagy azonnal ki kellene hátrálnunk, vagy alaposan meg kell gondolnunk, hogy megéri-e folytatni. Saját magunkra nézve is érdemes átnézni a listát: hátha nem illik ránk valamelyik red flag, és nem is sejtettük… Talán ez magyarázatot adhat arra, miért nem akarják velünk folytatni a partnereink…
1. Tiszteletlen, durva hangnem, udvariatlan viselkedés
Azért vettem előre, mert sok embernek az első pár megnyilvánulásából levehető, hogy mennyire képes bunkón viselkedni. Van, amikor ennek nincs is tudatában, mert olyan környezetben szocializálódott, ahol ez a norma. És van, aki számára ez az ismerős, tehát tolerálja. De egészséges, egyenrangú kapcsolat sosem fog kialakulni olyan ember részvételével, aki nem tiszteli a másikat. Még ha az illető nem is azzal bunkó, akivel épp randizik, hanem másokkal: előbb-utóbb a partnerére is sor kerül. Randin ezt például abból le lehet venni, ahogy a kávézóban a pincérekkel viselkedik. Vagy a vezetési stílusából.
2. Erőszakos természet, indulatkezelési problémák
Legyen szó férfiról vagy nőről, az erőszakosság mindig negatív és semmi jót nem jelent, ha valaki az öklével szereti rendezni a konfliktusait. Vagy akár csak verbális agresszióban jár az élen… Örök harc lesz az életünk egy ilyen ember mellett. Természetesen nem kell mindent szó nélkül tűrni, de ha túl hamar felkapjuk a vizet, az ijesztő és kontraproduktív. Nagyon egyszerű észrevenni, ha valakinek ilyen problémái vannak, elég, ha csak mesélünk egy történetet, amelyben bennünket valamilyen sérelem ért és megfigyeljük, milyen megoldási javaslatokkal áll elő.
3. Zavaros történetek, abszurd kifogások, lemondott randik, megbízhatatlanság, eltűnedezés
Van, hogy a teljesen káoszos emberek egyébként, ha éppen olyanjuk van, nagyon sármosak és vonzók… Mire a partner ráébred, hogy teljesen megbízhatatlanok, már beléjük esett… Örökös szenvedés lesz egy ilyen ember mellett az élet, kivéve, ha élvezzük, hogy állandóan átvernek és soha nem tudhatjuk, milyen zavaros sztoriba húznak be. Jobb, ha már ismerkedési fázisban visszavonulunk, ha észrevesszük, hogy az illető egyik napról a másikra teljesen mást mond, meghazudtolja magát és kiborul, ha erre felhívjuk a figyelmét. Jellemző probléma az is, hogy az illető hol túl sokat fogllakozik velünk, hol teljesen eltűnik, sose lehet rá számítani.
4. Manipuláció, gázlángolás, mások megszégyenítésére való hajlam
Az ilyen ember soha nem hibás semmiért, a saját nézeteit erőlteti ránk és ha valamit sérelmezünk, akkor bennünket hív túlérzékenynek, akár még bolondnak is. Ha valaki képtelen bocsánatot kérni, nem vállal felelősséget semmiért, még a legkisebb botlásért sem, állandóan hárít és mindenki mást hülyének néz, akkor meneküljünk tőle, mert nagyon durva dolgokra képes. Ha randizunk vele, és megjegyzéseket tesz a körülöttünk lévő emberekre, esetleg még a bókjai is sértésbe vannak csomagolva, akkor tudjuk, kivel van dolgunk.
5. Önzés, önimádat, narcisztikus hajlam
Az ilyen ember mindig önmaga körül forog, semmi sem olyan fontos számára, mint az, hogy vele mi történik, neki milyen nyűgei vannak, ő mit szeret vagy mit utál. Ha valaki állandóan dominálja a beszélgetést és nem képes más dolgaira figyelni, ha folyton a saját külsejével vagy teljesítményével van elfoglalva, mindig maga körül forog, akkor lehet, hogy már nem marad energiája senki másra… Egyesek csak azért tűnnek önimádónak, mert valójában rendkívül önbizalomhiányosak és ezt próbálják leplezni, próbáljunk meg a jelenség mélyére ásni, hátha csak szerepjátszásról van szó.
6. Túlságos nyomulás, a mások által felállított korlátok negligálása
Ha valaki nem bírja felfogni, hogy még nem akarsz intim viszonyba kerülni, vagy kutakodik a személyes holmijaid között, nem tartja tiszteletben a határokat, amelyeket szabtál, akkor nem érdemes neki bizalmat szavazni. Sajnos sok film bátorítja arra az embereket, hogy legyenek merészek és kockáztassanak, mert ezzel majd meghódíthatják a vágyott személyt: nem, a másik ember akaratának semmibe vétele nem romantikus és nem kellene tolerálni.
7. Súlyos pszichés problémák, illetve függőségek, amelyeken az illető nem dolgozik
Rengeteg problémája lehet egy embernek a múltjából, gyerekkori traumáiból kifolyólag, lehet szenvedélybeteg is: ha a nehézségeivel nem néz szembe, ha tagadja azok létét, ha úgy tesz, mintha semmi gond nem lenne velük vagy ugyan elismeri, hogy vannak problémái, de ezeknek nem tulajdonít jelentőséget, bagatellizálja őket, akkor nem alkalmas normális párkapcsolatra. Belemehetünk a megmentő szerepébe, de ezzel valószínűleg csak a saját traumáink megoldását halasztgatjuk.
8. Az elköteleződés siettetése, love bombing
Főleg nők esnek könnyen bele abba a csapdába, hogy nagyon imponál nekik az olyan férfi, aki azonnal házasságról, családról, összeköltözésről kezd fantáziálni. Túl hamar túl sokat akar, nincs türelme kivárni, hogy a kapcsolat a maga tempójában alakuljon… Elhalmoz ajándékokkal, bókokkal, vallomásokkal, terveket sző, be akarja mutatni a családját, és ha lassítani akarsz a tempón, akkor vérig van sértve, hogy te miért nem gondolod olyan komolyan, mint ő. A valódi kapcsolódáshoz kell az idő és mindkét fél akarata.
9. A fizikai vonzalom hiánya
Bármennyire is szimpatizálhatunk valakivel, ha nincs meg a „kémia”, akkor nem szabad erőltetnünk a kapcsolatot.
10. Kibékíthetetlen világnézeti és életstílusbeli különbségek
Ha teljesen más dolgokat gondolunk a világról, vallási, politikai, egyéb világnézeti szempontból, akkor nagyon nehéz lesz hosszú távon együttműködnünk. Rövid kapcsolatnál ez kevésbé problémás, de ha el szeretnénk köteleződni, akkor nagyon fontos, hogy a nézeteink nagyjából kompatibilisek legyenek. Ahogy az életstílusunknak is hasonlónak kell lennie, ha azt tervezzük, hogy majd együtt élünk, esetleg családot alapítunk. Léteznek áthidalható problémák, persze, meg is lehet változni a partner kedvéért, de csak egy bizonyos mértékig. Éppen ezért is fontos, hogy beszélgessünk ezekről a dolgokról, és ne csak arra figyeljünk, mennyire borít el minket a szenvedély a másik ember jelenlétében.