* common.systemMessage *
Rendben
Mégsem
Írta: Jánosi Valéria , dátum: feb 10, 2022 , rovat: Párkeresés | 0 komment
Nincs olyan társkereső, akivel ne történt volna meg, hogy egy ígéretesen induló kapcsolatból az első néhány randi után egyszer csak eltűnt a partnere. Nem válaszolt az üzenetekre, lemondta a következő találkát, és egyszerűen csak köddé vált. Mi történik ilyenkor az eltűnő partner fejében?
Azt hiszem, azt mindannyian tudjuk, hogy mi történik az elhagyott fél lelkében: napokig, hetekig azon töri a fejét, vajon mit rontott el. Rosszabb esetben meg van győződve róla, hogy azért lépett le a partnere, mert talált egy csinosabb, vonzóbb társat. Mindebből pedig az következik, hogy ő nem elég vonzó.
Mivel társkeresőket támogató coachként van lehetőségem arra, hogy a szellemmé váló (ghostingoló) felekkel is beszélgessek, van némi elképzelésem arról, mi jár a fejükben. A következő okok miatt szoktak kilépni a kapcsolatból.
Lehet, hogy szuperül sikerült az első randitok, nevettetek, flörtöltetek, jól éreztétek magatokat, és a férfi azzal köszönt el, hogy „majd hívlak” vagy „majd beszélünk”. Ő is jól érezte magát, de ahogy telnek az órák, napok, egyre inkább az jár a fejében, hogy „mégsem tetszik annyira ez a lány”. Van valami az arcában, alakjában, viselkedésében, ami zavar. Lehet, hogy szuper dögös a csaj, de van valami a személyiségében, ami a férfit elgondolkodtatja. Valami, amiről azt feltételezi, hogy mégsem illenek össze, hogy nem őt keresi. Sokféle ok lehet, ami miatt egy férfi lebeszéli magát a folytatásról. A lényeg: úgy dönt, hogy nem ezt a nőt akarja. Különben is annyi szép lány van még a randioldalakon…. Lehet, hogy ez a férfi a nőnél hamarabb döbben rá arra, hogy a személyiségük nem passzol, esetleg a férfi részéről nincs elegendő kémia.
A legtöbb társkereső nem egyetlen emberrel csetel vagy randizik, és ez rendben is van így. Csakhogy, ha 3-5 emberrel egyszerre kezd el ismerkedni valaki, az rengeteg időt, energiát és figyelmet igényel, óhatatlan, hogy előbb-utóbb valaki kiesik a rostán, és csak az az egy-két ember marad, akivel a férfi elkezd randizni. Könnyen lehet, hogy szombaton veled találkozott, jól éreztétek magatokat, megbeszéltétek a folytatást is. Ám a példabeli férfiemberünk másnap egy másik nővel randizott, aki sokkal jobban tetszett neki, és vele folytatja az ismerkedést. A probléma az, hogy ezt veled elfelejtette közölni, te pedig tűkön ülve várod az üzenetét, hívását.
Több olyan kliensem is volt az elmúlt években, akik mögött sikeres randik sora állt. Általában 3-4 olyan randi után léptek le, ahol jól érezték magukat, tetszett nekik a nő, és lelkesen várták a folytatást. Aztán egyszer csak azzal jöttek, hogy nem akarnak találkozni többet az illetővel. Amikor megkérdeztem, hogy mi történt, a legképtelenebb okokat hallottam.
„Megbántva éreztem magam, mert félvállról vett engem. Nem ivott vizet három órán keresztül, és szájszaga lett. Legalább erre figyelhetett volna.”
„Zavarnak a szeplők az orra körül.”
„Nem mehetek bele ebbe a kapcsolatba, mert mi van, ha holnap találkozom egy sokkal szebb nővel?”
„Nem tud autót vezetni, így nem lehet majd jó anya. Hogy viszi a gyerekeket iskolába?”
Bizonyára te is látod, hogy ezek nem igazi okok arra, hogy megszakítsunk egy ígéretesnek induló kapcsolatot. Ezek csak kifogások, hogy az illető kihátrálhasson a kapcsolatból.
Ami közös volt ezekben a kliensekben, az intimitástól való félelem. Mindannyiuk életében volt olyan kapcsolat, ahol nagyon megsérültek, és most, bár tudatosan szeretnének társat, tudattalanul mindent elkövetnek, hogy ne kelljen ismét részt venni egy közeli, mély kapcsolatban.
Az ilyen ember rettenetesen fél az elköteleződéstől, ugyanakkor kielégíthetetlen vágy él benne, hogy valaki folyamatosan megerősítse, hogy elismerjék a vonzerejét. A két véglet között őrlődik: vágyik is az intimitásra, közelségre, de ugyanakkor fél is tőle. Retteg attól, hogy magára marad, de attól is, hogy bekerítik, és elveszik a szabadságát. Az intimitáskerülő legjellemzőbb tulajdonsága, hogy kétértelmű üzeneteket küldözget: „Gyere közelebb, menj távolabb!”
Az intimitáskerülő gyakran él a kritika eszközével: mihelyt közelebbi viszonyt alakít ki valakivel, és elkezd rettegni az intimitástól, majd beindítja a kritikai gépezetét, végül pedig kecsesen eltáncol, mert meggyőzi önmagát, hogy mégsem a tökéletes Igazit találta meg.
Bármelyik esetet is nézzük, a ghostingolók közös vonása, hogy megijednek, mert fogalmuk sincs, hogyan mondhatnák meg a nőnek, hogy nincs kedvük folytatni az ismerkedést. Egyrészt lehet, hogy ők maguk sem tudják pontosan, hogy miért, másrészt nem akarják megbántani a másikat. Félnek a konfrontálódástól, attól, hogy a nőnek is lenne véleménye a dologról. Ezért inkább a felszívódás könnyebbik útját választják, és ezzel sokkal nagyobb fájdalmat okoznak a partnerüknek, mintha őszinték lettek volna.
Először is vedd észre az első intő jeleket! Ha egyre ritkábban ér rá, ha sokáig (napokig) nem válaszol az üzeneteidre, ha csak ígérgeti, hogy majd fogtok találkozni, de ez hetek óta mégsem történik meg.
Ne dőlj be annak, hogy beteg az anyukája, a macskája, túlórázni kell a munkahelyen, mert most éppen egy ilyen időszak van. Egy jól induló kapcsolat elején, amikor a partneredet tényleg érdekled, mindent megtesz azért, hogy találkozzatok. Akkor is, ha beteg az anyukája, és ha rengeteget kell túlórázni. Hidd el, szakít rá időt, ha akar! Ha mégsem, akkor értsd meg belőle az üzenetet: ki akar táncolni a kapcsolatból.
A társkeresők legnagyobb ellensége ilyenkor a jóindulat és a remény. Nem feltételezünk rosszat arról, akibe éppen kezdünk belehabarodni, és vadul reménykedünk abban, hogy ez a kapcsolat most sikerülni fog. Ebben az esetben sem a jóindulat, sem a remény nem a legjobb barátod! Nem érdemes elfogadni a kifogásokat, ha hetek telnek el két találkozás között. Hallgass a józan eszedre és a kételyeidre! Könnyen lehet, hogy egy ghostingolás áldozata vagy. Tudatosítsd a helyzetet, és engedd el az illetőt!
Ha ghostingolás áldozata voltál, és segítségre van szükséged, nézd meg, hogyan segíthetek neked a társkereső coachinggal!